Corian & Hi-macs

Corian® & HI-MACS®

Corian®

Corian® je nový povrchový materiál vyvinutý firmou DuPont, vyhledávaný mnohými designery. Corian® je pevný bez viditelných spojů a v oblibě ho mají i architekti při realizaci svých návrhů. Corian® lze obrábět jako dřevo. Vyrábí se v mnoha barevných variantách. Používá se v domácnostech,hotelech i administrativních centrech.

HI-MACS®

Umělý kámen HI-MACS® vyrábí společnost LG Hausys.
Složení 70% bauxitu(prach z přírodního kamene),25% akrylové pryskyřice a 2% přírodních barviv umožňuje HI-MACS® využít k nejrůznějším účelům.Používá se zejména v oblasti bydlení,komerčních projektech,nebo dekoračních objektech. Designéři zde mohou uplatnit svoji širokou fantazii při spojování s jínýmy materiály,jako je dřevo,kartáčovaná nerez ocel,chrom,kůže a sklo.

HI-MACS® je neporézní,odolný proti obrusu,běžné teplotě a každodením skvrnám.Lze ho řezat,vrtat a tvarovat podobně jako dřevo.Může být bezespaře spojován a neviditelně opravován. Navíc lze tepelně tvarovat do nejrůznějších podob.

Jako důkaz kvality dává výrobce LG Hausys záruku 15 let od nainstalování.

Firma Koželuha – ČESKÝ TRUHLÁŘ má jako jedna z mála certifikát na zpracování materiálů Corian®Hi-macs®. Tyto moderní materiály se v široké míře používají zejména na pracovní desky luxusních kuchyní nebo koupelen. Jejich největší předností je bezspárový vzhled, možnost opravit případné poškození a antibakteriální odolnost, díky tomu se skvěle hodí do nemocnic, úřadů a restaurací, kde je vyžadována naprostá čistota a sterilní prostředí. Corian®Hi-macs® se nabízí v mnoha barevných provedeních a strukturách.